Teknoprint: Güvenilir, Esnek, Ekonomik Etiketleme Çözümünü Sizin İçin Tasarladık ve Ürettik

Endüstriden sıklıkla duyduğumuz sağlam, kullanımı kolay, farklı özellikteki üretim hatlarına kolaylıkla adapte edilebilen, hızlı yaz&yapıştır çözümü ihtiyacını en ekonomik şekilde karşılayabileceğimize inanarak en uygun çözümü üretebilmek için 2010 yılında Teknoprint AR-GE ve tasarım çalışmalarına başladık. Hedefimiz en kaliteli çözümü en ekonomik maliyet ile sizlerin kullanımına sunmak oldu. 2011 yılında tasarım sürecini sonuçlandırdık ve uzun yıllara dayanan otomatik etiketleme tecrübemizi üstün tasarım anlayışımız ile birleştirerek sizler için Teknoprint'i piyasa sunduk.

Yazıcı

Teknoprint'in termal transfer yazıcısı Carl Valentin tarafından Almanya'da üretilmiştir. Termal transfer yazıcı kafası uzun süreli kullanım için tasarlanmış ve saniyede 300 mm hızla 300 dpi'a kadar barkod, resim, logo basabilme özelliğine sahiptir. Sarf malzeme değiştirmeyi kolaylaştıran özel tasarımı Carl Valentin yazıcıları rakiplerinden ayrıştırır.

Mekanik Aksam

Teknoprint'in gövde boyutu üretim sahasını kısıtlamadan kolay entegrasyon sağlamak ve kullanıcıların değişken taleplerine hızlı cevap verebilmek için özel olarak tasarlanmıştır.  Mekanik aksamı operatörlerin sarf malzeme değişimini üretimi aksatmadan en hızlı şekilde yapabilmesine olanak tanır.

Aplikatör

Teknoprint Etiket Yaz & Yapıştır makinesinin tampon yapıştırma ve sıyırma yapıştırma olarak iki farklı modeli vardır. Bunun yanı sıra kablo bayrak etiketleme, kuka etiketleme gibi müşterilerimizin özel ihtiyaç ve projeleri için farklı modelleri geliştirilmiştir. 

2019 yılında palet etiketleme, hafif tamp etiketleme ve ön/arka etiketleme modelleri piyasaya sunulacaktır. 

Haberleşme

Teknoprint standart olarak Ethernet, USB, seri ve paralel port üzerinden haberleşme yapabilir. Üretim hatlarına uygun entegrasyon sağlamak için ayrıca uygun giriş çıkış sinyalleri verir.

Yazılım

Windows platformları için yapılandırılmış özel bir etiket programı bilgilerin kolayca girilmesini ve tüm sistemin optimum kullanımını sağlar. Etiketler tüm Windows ve yazıcı fontları kullanılarak kolaylıkla tasarlanabilir.

Maliyet Avantajı

Teknoprint aynı özellikleri taşıyan yüksek maliyetli ithal çözümlere göre %50 ilk yatırım avantajı sağlar. Etiketleme işlemi operatör yardımı ile yapılan istasyonlarda, etiketsiz veya yanlış etiketli ürün riskini ortadan kaldırarak kalite ve verimliliği arttırır. Operatörü farklı alanlara kaydırma imkanı yaratarak ilk 6 ayda yatırım maliyetini karşılar.

Bütün üstün özellikleri ve sunduğu avantajları ile beraber Türkiye piyasasında şu anda aktif olarak çalışan 150'nin üzerinde makinemiz ile endüstriye en uygun çözümü sunmaya devam ediyoruz.  

Bununla beraber 2018'in başından beri yönümüzü yurt dışına çevirdik. Geçtiğimiz aylarda ilk Teknoprint ihracatını gerçekleştirerek yurt dışında distribütör ağını kurmak için ilk adımlarımızı attık.

Teknoprint'in sizlere sağlayacağı avantajlar ve yeni modellerimiz ile tanışmak için bizlere ulaşın.

Link: http://www.teknosin.com.tr/uploads/yys100.pdf

Link: http://teknosin.com.tr/uploads/yys100-2.pdf